x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

רפטינג חורפי

תאריך: 20/02/2011 15:10

ספורט אתגרי ומלא אדרנלין ניתן למצוא ברפטינג, סירת גומי ומשוטים בתוך נהר סוער וגועש. השייט בנהר מספק שפע של ריגושים, זרימה שוצפת, סלעים, מערבולות קטנות וגזרי עצים.

הפעילות מתאימה לילדים גדולים, מעל גיל 10 ולמבוגרים בעלי כושר פיזי טוב וחובבי הרפתקאות.

מסלולי הרפטינג הרגועים יותר יהיו בחודשי הקיץ החמים, בהם הנהרות לא עמוסים במים והזרימה חלשה יחסית. פעילות מאתגרת יותר תתקבל בחורף, לעיתים תחת גשם שוטף.

 

רפטינג חורפי לאמיצים

בחורף, ממלאים הגשמים את הנהרות ולעיתים מציפים אותם על גדותיהם. בעקבות המים הרבים הזרימה חזקה ומצריכה שליטה טובה יותר בציוד הרפטינג.

מרבית מסלולי הרפטינג סגורים בחורף, אך ניתן למצוא כמה בטיחותיים ומתאימים במיוחד לימים הגשומים. הגדול שבהם הוא המסלול בנהר הירדן ההרי המסתיים בבקעת בית הצידה בכינרת.

הרפטינג במסלול כולל, מלבד הריגוש, גם נוף עוצר נשימה משולב בפיסות היסטוריה, אוכלוסיית בעלי חיים עשירה ומסלול מאתגר ומפתיע. המסלול מתאים לבני 15 שנים ומעלה ובעלי אומץ לב.

מספר חברות רפטינג מקצועיות מציעות מסלול רפטינג באזור נהר הירדן ההררי.

 

אמצעי בטיחות

הציוד הנחוץ לרפטינג הוא סירה איכותית שמיועדת לפעילות זו, אליה מתלווים משוטים או פדלים, תלוי בסוג הסירה. על המשתתפים בפעילות ללבוש חליפות הצלה וקסדות לראשם, להקטנת פגיעות אפשריות. יש להצטרף למדריכים מוסמכים ומנוסים המצוידים בציוד הצלה, חבלי זריקה, גלגלות וכדומה וכמובן, ערכת עזרה ראשונה. אמצעי הבטיחות שהוזכרו כאן חשובים מאוד ברפטינג רגוע, קל וחומר כשמדובר במסלול גועש בחורף בו רמת הסיכון גדלה, אז איכות הציוד עלול לקבוע מי לחיים ומי לא.

 

הסיכונים השונים.

הסטטיסטיקה מדברת על אחוזים נמוכים מאוד של נפגעי הרפטינג ובתקשורת לא נשמע על יותר משלושה מקרים קשים בשנה, על אף שמדי שנה אלפים יוצאים לנהרות.

אך כדאי לדעת שהסיבה למספר התאונות הנמוך להפליא היא כללי זהירות נוקשים שחלים בעשורים האחרונים על מפעילי הרפטינג. המטיילים חשופים למים עמוקים, גלים גבוהים והפרשי גובה חדים במהלך המסלול. פרט לאלו, מצויים במים סלעים חדים וחלקים, ענפי עצים נמוכים בצידי הנהר כשהסירה במהירויות גבוהות ונפילה למים קפואים כתוצאה מהתהפכות הסירה או ירידת האוויר ממנה. סיכונים מרובים אלו גרמו בעבר לתאונות קשות שהסתיימו אף במוות. בחורף, רמת הסיכון עולה, הנהרות עולים על גדותיהם והמים עמוקים וקרים במיוחד, סחף הזרם חזק גם הוא וכל אלו יחד מעלים את הסיכון לתאונה או פציעה קשה.

המגמה כיום היא הפחתת הסיכונים למינימום תוך שימוש בציוד העומד בתקנים מחמירים, תדרוכים לכל המשתתפים וליווי מקצועי של מדריך לאורך כל המסלול, כל אלו הביאו לספורט אתגרי מלהיב ומלא אדרנלין ברמת בטיחות גבוהה.

 

בעקבות החמרת התקנים במסלולי הרפטינג, התקבל ספורט מיוחד במינו הכולל מאמץ פיזי ועבודת צוות ברמת ריגוש גבוהה. לאלו שכבר עשו מספר מסלולים ומעוניינים לעלות ברמה, כדאי להם שינסו את מסלולי הרפטינג החורפיים.

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור