x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

סדנאות שוקולד לילדים

תאריך: 31/01/2011 12:21

החטיף הנפוץ ביותר בחנויות הוא השוקולד, במגוון איכויות ובמבחר תוספות. נראה שאין מוצר בשוק שמשתלב היטב עם כל כך הרבה תוספות, ביסקוויטים, סוכריות, וופל, אגודים, שקדים, רום ואפילו חלווה. השוקולד אופנתי בכל עונות השנה, בקיץ במגוון גלידות מפנקות ובחורף, בצורתו הנוזלית, שוקו חם. התחבבות השוקולד על מרבית האוכלוסייה, מבוגרים ובעיקר ילדים, הביאה לטרנד חדש, סדנאות שוקולד המתאימות לכל אירוע.

מהם סדנאות השוקולד לילדים?

ימי הולדת לילדים הם אינן עניין של מה בכך, ההורים הנלהבים רוצים לחגוג מסיבה בלתי נשכחת לצאצאיהם. ליצן ומתנפחים כבר היו ביום ההולדת של גיל שלוש ומכאן יש צורך לגייס יצירתיות רבה ולבחור בפעילות מיוחדת, סדנאות השוקולד עונות על כל הציפיות.

את הסדנא מעביר בדרך כלל איש מקצוע, שוקולטיר הרוכש את השכלתו בחו"ל. הילדים מצטופפים בשולחן רחב ומתחילים לעבוד. מחומרי גלם איכותיים שמביא המפעיל יכינו הילדים תערובת שוקולד בסיסית וימזגו אותה לתבניות בצורות, כשהשוקולד יתקרר יאכלו כולם בהנאה. פעילות נוספות הן הכנת שוקולטה חמה משוקולד איכותי, יצירת פרלינים שהם בונבוניירות ממולאות או טראפלסים שהם כדורי שוקולד בתוספת שמנת מתוקה וחמאה בציפוי שעשוי להיות אבקת סוכר, קקאו או אגוזים ושוקולדים בתוספת אלכוהול המתאימים לאוכלוסיה המבוגרת.

פעילויות עם שוקולד

מלבד הכנת השוקולד, יש מפעילים שיציעו פעילויות נלוות. בחלק מהסדנאות, הכנת השוקולד תלווה בטעימות מסוגי שוקולדים רבים וההבחנה ביניהם, בחלק אחר הסדנא תעשה במסגרת חווית כלל עולמית המשולבת בהיסטוריה על השוקולד, ארצות מקור ומאפייניהם הייחודיים. במסיבות לילדים שולטת בעיקר פעילות הכוללת משחקים סביב השוקולד.

סדנא מתוקה וערך מוסף

מלבד המתיקות וההנאה שבסדנת השוקולד, יש לסדנא גם ערך מוסף, בעיקר לילדים. במהלך הכנת השוקולדים זוכים הילדים להתנסות אישית בבישול ואפייה, ההתנסות החיובית והמוצלחת תורמת לביטחונם העצמי של הזאטוטים ופורשת קרקע יציבה לעצמאות הילדים בחלק הקולינרי של החיים.

ממרבית סדנאות השוקולד המוצעות, יוצאים הילדים עם מידע מעשי לחיים, מתכונים, שיטות הכנה והחוויה האישית, עם היציאה מהסדנא הילדים להוטים לנסות את מה שלמדו בבית ולפנק את כל המשפחה, משם, רבים מגלים עניין רב במטבח ותוצריו. ההורים שיטפחו יכולות אלה אצל ילדם יזכו לעזרה רבה במטבח וכמובן חוויה מדהימה עם הילדים בהכנת ארוחות, קינוחים ופינוקים.

למי מתאימות סדנאות השוקולד  

אכילת שוקולד מתאימה לכל הגילאים, מתינוק קטן ועד קשיש, עם זאת, השתתפות בסדנא הכוללת הכנת שוקולדים תתאים יותר לילדים החל מגיל ארבע ועד אינסוף. מפעילי הסדנאות השונים יציעו מגוון סדנאות תואמות גיל. להורים המזמינים סדנת שוקולד, חשוב ליידע את המפעילים על גילאי הילדים המשתתפים בחגיגה ולקחת חלק פעיל בתכנון ובחירת הפעילויות שהרי ההורים מכירים הכי טוב את ילדיהם.

אטרקציות לילדים, צריכות לשלב בין הנאה ללמידה, סדנאות השוקולד למיניהן מציעות חוויה חושית שעוסקת באחד הנושאים הקרובים ביותר ללב הילדים, המתוקים. למידה השזורה בכיף עצום מותירה חותם חיובי על הילדים.

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
סדנאות במדבר - לגוף ולנפש - קיים מיתוס לפיו סדנאות במדבר מתאימות רק לפעילות המשלבת מדיטציה או סדנאות שתיקה. האמת היא שהמיתוס מעליב את המדבר כיוון שגלומות בו הרפתקאות מרגשות ומגוונות עד מאוד. ביניהן ניתן למצוא, סדנאות יצירה, סיורים המשלבים סיפורים מרתקים על המדבר ועוד סדנאות רבות.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור