x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

על אנשים, אוכל ומה שביניהם

תאריך: 11/01/2011 13:20

אוכל הוא אחד הדברים המרכזיים בחיים של כולנו. בראש ובראשונה אנו צורכים מיני מזונות שונים מדי יום לשם המשך קיומנו הפיזי. אולם מעבר לכך, אוכל כבר מזמן הפך להיות גורם תרבותי וחווייתי בחיינו – אנו מקיימים מפגשים חברתיים שכוללים ארוחות, או מתענגים על מאכלים איכותיים במסעדות. אכן, האוכל מהווה מרכיב חשוב בחיינו, מעבר להיותו גורם המאפשר את המשך קיומנו. אולם קיים עוד סוג אחד של הנאה מהמזון, אשר רבים רואים בו כהנאה העילאית ממנו, בישול כמובן!

 

כל אחד יכול לבשל – רק צריך קצת ללמוד

אכן, בישול הוא אחת ההנאות הגדולות ביותר שניתן להפיק מאוכל. חובבי בישול יכולים להעיד על ההנאה הגדולה שתחביב זה מעניק להם – מדובר בתחושת סיפוק הנובעת מעיסוק פיזי אשר בסופו תוצר מוגמר ומוחשי, ממש בדומה לציור או פסל. כמובן שההנאה מחוויית הבישול מתעצמת אפילו יותר כאשר חובבי הבישול מעבירים את יצירתם לאלו שסביבם, ומקבלים מחמאות על פרי עבודתם. הדבר המוזר הוא שבכל בית בישראל קיים מטבח ובו מקרר מלא מצרכים, אך למרות זאת אנשים רבים נמנעים מבישול. הסיבה המרכזית להמנעות זו היא שהם לא מרגישים מוכשרים מספיק במטבח, ולכן מעדיפים להמנע מעיסוק זה. ובכן, החדשות הטובות הן שכיום כל אחד מאיתנו יכול להשתתף בסדנת בישול למבוגרים, וכך גם ללמוד לבשל מאכלים בסיסיים או מתכונים מורכבים יותר, וגם להתחיל להנות מחוויית הבישול...

 

סדנאות בישול – כי אוכל זה לא רק בשביל לאכול

סדנאות בישול למבוגרים הן הטרנד האחרון בתחום הקולינריה. מתכונת הסדנאות הללו פשוטה – קבוצת בשלנים סקרנים מתארגנת, נפגשת עם שף מדופלם, ויחד עמו הם לומדים לבשל סוגים שונים של מטעמים. ההדרכות נעשות באווירה פתוחה וקלילה, ועל הדרך ילמדו המבשלים שלל עובדות מעניינות אודות מיני המזונות בהם הם עוסקים היום, כמו גם על אנקדוטות משעשעות מעולם הבישול וההיסטוריה שלו. קיימים סוגים רבים של סדנאות בישול. בראש ובראשונה יש לדון על מיקומן והמתכונת בהן הן יתקיימו – ניתן להצטרף לקבוצה קיימת אשר נפגשת מדי שבוע במיקום קבוע, ושם הם עורכים את הסדנאות. אופציה נוספת היא הזמנת השף המדריך לביתו של אחד המשתתפים, ושם תערך הסדנה לבעלי הבית ומספר חברים אותם הם יזמינו להשתתף. יש לציין שאת סוג הסדנאות השני, זה אשר מתקיים בבית הלקוח, נהוג לשלב באירועים חברתיים מיוחדים, כמו למשל מסיבת רווקים או אירועים משפחתיים שונים. עוד חשוב לציין שקיימות סדנאות בישול ממוקדות תחום. כך למשל קיימות סדנאות אשר מתמחות במטבח הסיני, האיטלקי או מחוזות נוספים. אחרים מתמקדים דווקא בסוגי מזונות או בישול – סדנאות פסטה, סדנאות שוקולד, סדנאות אפייה ועוד... עוד חשוב לציין שסדנאות בישול מתקיימות בכל רחבי הארץ ובכל השנה. כל שנותר לעשות הוא לפתוח את דפדפן האינטרנט ולחפש סדנת בישול קרובה לביתכם!

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
ימי גיבוש – מתגבשים ביחד - על פי פירמידת הצרכים של מאסלו, אחת התאוריות הפסיכולוגיות המובילות, צורך בהשתייכות מגלם את השלב השלישי מתוך חמישה - אפילו לפני הצורך במימוש עצמי. על מנת להרגיש מאושר, קובעת תאורייה זו.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור