x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

אטרקציות של פעם

תאריך: 13/03/2011 15:52

בפני הילדים של שנת אלפיים ואחד עשרה עומדות אפשרויות רבות לאטרקציות מיוחדות ומגוונות ובעלות רף ריגוש גבוה. לפני עשרים שנה, זה לא היה כך והורי הילדים של ימינו המציאו משחקים וחוויות בניחוח מוכר, הנוסטלגיה.

 

חוויות היומיום של פעם

פעם, כל הילדים היו יורדים למטה בכל הזדמנות. בשכונה נמצאו אינספור עיסוקים מהנים ומגבשים. החל במשחקים הקבוצתיים שכל ילד הכיר; מחבואים, תופסת רגילה, תופסת גובה או צבע, מי מפחד מהדוב הגדול, דג מלוח, מדרכות (במלעיל) ובכלל משחקי כדור, גומי, קלאס ועוד רבים.

מלבד המשחקים המסודרים היו גם שפע של הרפתקאות, אם נמצא גור כלבים עזוב, ילדי השכונה מיד התחילו במשמרות טיפול. לעיתים התאגדו כולם לחבורה סודית ויצאו למשימות בממלכת הדמיונות או שהלכו יחדיו לפרדס לקטוף תפוזים ודברים טובים.

בגילאים הקטנים יותר שיחקו הילדים במשחקי ה "בכאילו" כמו חנות, בית ספר או המשחק החביב ביותר אבא ואימא.

 

משחקים בימי הולדת וחופשים

ימי ההולדת של הילדים בימינו כוללים רמת הפקה מורכבת הדורשת מספר בעלי מקצוע, סטייליסטית, מפיקת אירועים, כוריאוגרף, שירותי קייטרינג ומפעילים מקצועיים. בעבר נדרשה יצירתיות, כמה עיתונים ישנים, דבק, מספריים וטוש. טובי המוחות בכיתה ארגנו ימי הולדת מהנים במיוחד עם משחקים כמו, למצוא סוכרייה בצלחת מלאה קמח באמצעות הפה בלבד, כסאות מוזיקליים, ים יבשה, לפוצץ בלון בחיבוק זוגי ועוד רבים וטובים. כל משחק נגמר במנצח אחד שגרף פרס יוקרתי, חבילת טושים או מחק ריחני. בשנות התשעים היו מקסימום שני להיטים שכיכבו במסיבות יום ההולדת הגדול מכולם הוא שיר ה"מקרנה". השיר נוגן שוב ושוב בכל מסיבה, לילדים ולמבוגרים כאחד.

כיום, כתשעים אחוזים מהילדים בגילאי ארבע עד עשר מבקרים בפסטיגל מדי שנה. פעם הבודדים שזכו להגיע לפסטיגל היו הילדים שהשתתפו בו. רוב הילדים זכו לצפות בו בטלוויזיה, להקליט ואז לצפות בו שוב ושוב - עד שהקלטת הייתה מסתלסלת מרוב צפיות.

בחופשת הקיץ, הילדות הגדולות היו נוהגות לאסוף את כל הקטנטנים בשכונה ולהקים קייטנה בתשלום סמלי לרווחת האמהות.

בימים האלו מקבלים הילדים כשש או שבע אטרקציות בכל חופשה, לפחות. בעבר, זכו הילדים לשניים או שלושה טיולים משפחתיים בשנה. הטיול הראשון היה לים, המשפחות הצטיידו במגבות וקופסת אבטיח, כף ודלי והמון המון מרץ. אטרקציה נוספת הייתה הספארי ברמת גן. כל הילדים ביקרו שם פעם אחת בשנה לפחות. מקומות נוספים היו גן השעשועים השכונתי או בימי חג, גן השעשועים של השכונה הקרובה וביקור אצל סבא וסבתא או קרובי משפחה אחרים.

 

בעשרים השנים האחרונות חלה תהפוכה של ממש בשוק האטרקציות לילדים, ההיצע גדל ומשתכלל בקצב מסחרר. כל מקום פעילות חדש שנפתח טוב יותר ועשיר יותר מקודמיו. גם משחקי היומיום של הילדים השתנו ללא הכר ונכנסו רובם לתוך המחשב הביתי, בין אם במשחק פרטי של הילד או במשחק בו נמצאים וירטואלית כל ילדי הכיתה.  

 

 

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
ספורט אתגרי בישראל - רחוק יותר, מהיר יותר, חזק יותר! - מאז ועד היום פרץ הספורט האתגרי כמעט כל גבול אפשרי - הוא לוקח את העוסקים בו רחוק יותר, מהר יותר וחזק יותר מכל תחום ספורט אחר, ובהתאמה לכך מדובר בענף הספורט המעורר את רמת האדרנלין הגבוהה ביותר! בארץ קיימים מרכזי ספורט אתגרי באזורים רבים, המחכים שתגיעו אליהם ותגלו כיצד ניתן להגיע לקצה…
אטרקציה בלבן- אתר הר החרמון - לא צריכים לעלות על המטוס אפשר ממגוון אטרקציות מהנות וייחודיות, מתחת השמיים.
אטרקציות למסיבות שטח - הורים שמארגנים מסיבות לילדיהם נזכרים בדרך כלל בערגה במסיבות שהוריהם נהגו לערוך להם. בדרך כלל ההפקה כללה שולחן מכוסה מפה ועליו בערות של חטיפים, שתייה קלה וכוסות חד פעמיות, עוגה, ואולי כמה סוגים של עוגיות.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור