x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

אטרקציות או לא להיות

תאריך: 17/02/2011 11:09

חובבי ההרפתקאות ואקסטרים חיים טוב יותר מאנשים שגרתיים, כך קובעים מחקרים.

ההשפעה על איכות החיים נמדדת על פי רמת האדרנלין בגוף, אופי הפעילות הגופנית הכרוכה בבילוים וכמובן מספר החיוכים ומצב הרוח המגיע בעקבות החוויות המהנות.

 

אדרנלין, הורמון מעורר

אדרנלין הוא הורמון המופק בעיתות לחץ, חרדה ופחד שהם מצבים שליליים. כמו כן, הוא מופק גם במצבים בהם האדם נכנס למצבי פחד מתוך בחירה והנאה בפעולות חווייתיות כמו, סנפלינג, שיט קיאקים בנהר גועש, צניחה חופשית, טיול בתנאי שטח קשים ועוד שלל הרפתקאות המשלבות סיכון והנאה. השפעותיו של האדרנלין על גוף האדם הן רבות.

כאן נעסוק בהשפעותיו התורמות לבריאות הגוף בטווח הרחב.

ההשפעה הראשונית והמורגשת ביותר היא העלייה בלחץ הדם, בקצב פעימות הלב ונשימה מואצת מצב זהה מתרחש בזמן פעילות גופנית מבוקרת ותורם לסיבולת הלב ריאה ולזרימת דם טובה יותר. תופעה נוספת היא עלייה של רמת הסוכר בדם, פחמימות ושומנים מתפרקים במהירות יחסית בזמן שהאדרנלין זורם בדם מה שתורם לירידה במשקל והפחתת אחוז השומן בגוף. תרומה נוספת היא קרישת דם מהירה יותר במקרה של פציעה כך שניתן לומר שהגוף מכין את עצמו כראוי לקראת מצבים מפחידים ומסוכנים בהם יש סיכוי גבוה יותר לפציעה מדממת.

 

מצב רוח ובריאות

כיום ניתן לומר באופן ודאי שאנשים שמחים זוכים לאיכות חיים גבוהה יותר וכמובן בריאות יציבה וטובה. אנשים הרפתקנים נוטים להתרגשות גבוהה וחיובית לקראת המסעות אליהם הם מתכננים לצאת, בזמן ההרפתקה הם חשים אושר, שמחה וסיפוק ומרבים לחייך. ההשלכות של השמחה והחיוכים באים לידי ביטוי בתפיסה אופטימית ומתוך כך פחות חרדה ועצבות הגורמים למצב גופני ירוד ותפקוד חסר של המערכת החיסונית. מחקרים מדעיים שהתרחשו בשנים האחרונות בעניין מוכיחים מעבר לכל ספק שמצב רוח טוב ומרומם משפיע באופן חיובי על תהליכים שכליים שונים למשל, זכירה סלקטיבית לאירועים משמחים ויותר מכך, נטייה להתרכז בחיובי שבכל סיטואציה ונטייה לתפוס את העתיד כטומן בחובו אושר ואירועים משמחים ובר שליטה.

 

איכות חיים והרפתקנות

חייהם של אנשים הנוטים לשבור את השגרה מפעם לפעם הם טובים ומספקים יותר מכמה היבטים. רמת ההתרגשות בדרך כלל גבוהה יותר מאשר אנשים שנוטים לחיות חיים שגרתיים. יתרה מכך, באופן טבעי החיים מורכבים מעליות וירידות, חלקן שמחות וחלקן לא. אדם הרפתקני לוקח את מושכות חייו ומביא על עצמו עליות רבות בחיים שהמשותף לכולם הוא ההתרגשות והחיוביות שבהן, מה שמונע שעמום והסתבכות מחשבתית מיותרת בדאגות וחרדות לחיי היומיום. כמו כן, הרפתקאות שיש בהן סיכון מה בדרך כלל מלוות בבעיות קטנות בהם נתקלים ההרפתקנים, סיום מוצלח של החוויה תורם לביטחון העצמי של המטיילים ולתפיסה עצמית חיובית ולתחושה של רמת מסוגלות גבוהה. אם נסב את הביטחון העצמי ותחושת המסוגלות לחיי היומיום השגרתיים נמצא אנשים מוצלחים יותר גם מבחינת הקריירה וגם בעלי יכולת טובה ומשוכללת יותר להתמודדות עם קשיים טבעיים הצצים מדי פעם בחיים. 

 

אצל מרבית האוכלוסייה הטלוויזיה ממלאת תפקיד מרכזי בחייהם, מדובר כשלוש שעות בממוצע ביום והיא המספקת הבלעדית לגירויים והנאה בחיים. רבות דובר על השלכותיה המזיקות של הטלוויזיה הן על הבריאות והן על מצב הרוח. ההמלצה הגורפת לכלל האוכלוסייה היא, לכבות את הטלוויזיה ולצאת לעולם הגדול ולחוות באמת את החיים ולא להסתפק בחוויה המדומה הטלוויזיונית. הרווח הנקי מתבטא בבריאות ובמצב רוח חיובי ומתוך כך באיכות חיים גבוהה יותר, סיפוק ומימוש עצמי.

 

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
לונה פארק תל אביב - במתחם גני התערוכה בתל אביב, ממוקם הלונה פארק הגדול בישראת- מתחם ברמה עולמית, המוקדש כולו לאחת המטרות הנעלות באמת- כיף טהור. הפארק הוקם בשנת 1970, ובעת פתיחתו היה לונה פארק צנוע ביותר. המתחם המקורי כלל אך ורק שלושה מתקנים- סחרחרת סוסים, מכוניות מתנגשות, וגלגל ענק. מאז, מים רבים זרמו בירקון, והמתחם התפתח, התרחב, גדל, והשתכלל.
נחשונית - במרכז הארץ, כעשרים דקות נסיעה מתל אביב, שוכנת פנינה ירוקה. קיבוץ נחשונים מאופיין בנוף מוריק, ואווירה כפרית ופסטורלית, שמשכיחה מכם את העובדה שאתם נמצאים בלב הארץ. הקיבוץ, שהוקם בשנת 1949, מהווה יעד מושלם למשפחות או לזוגות המעוניינים במפלט של סוף שבוע מן ההמולה האורבנית, ללא צורך להרחיק עד יעד מרוחק.
ספורט אתגרי בישראל - רחוק יותר, מהיר יותר, חזק יותר! - מאז ועד היום פרץ הספורט האתגרי כמעט כל גבול אפשרי - הוא לוקח את העוסקים בו רחוק יותר, מהר יותר וחזק יותר מכל תחום ספורט אחר, ובהתאמה לכך מדובר בענף הספורט המעורר את רמת האדרנלין הגבוהה ביותר! בארץ קיימים מרכזי ספורט אתגרי באזורים רבים, המחכים שתגיעו אליהם ותגלו כיצד ניתן להגיע לקצה…
ימי גיבוש – מתגבשים ביחד - על פי פירמידת הצרכים של מאסלו, אחת התאוריות הפסיכולוגיות המובילות, צורך בהשתייכות מגלם את השלב השלישי מתוך חמישה - אפילו לפני הצורך במימוש עצמי. על מנת להרגיש מאושר, קובעת תאורייה זו.
המלצות על אטרקציות לנשים - מסיבת רווקות לנשים, היא חגיגה מיוחדת. יש משהו עוצמתי ויוצא דופן בנוכחות נשית בלבד בחדר. עבור הרווקות זוהי הזדמנות פז להשתחרר מהצורך להרשים את המין השני והאמהות זוכות להיות עצמן, בלי "אימא של" ו"אשתו של". למעשה, אין כל צורך לחכות לחתונה על מנת לחגוג מסיבה לנשים בלבד, קיימות שפע של אטרקציות שמביאות את העצמה הנשית לשיא.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור