x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

טיול בירושלים – מסע במכונת הזמן...

תאריך: 10/01/2011 12:12

ירושלים היא אחת הערים החווייתיות ביותר בארץ ובעולם כולו. העיר נתפסת כעיר קודש עבור שלושת הדתות הגדולות בעולם, ולכן היא הייתה מיושבת באינטנסיביות כבר לפני אלפי שנים בעבר. העיר כולה אם כן היא כמו מכונת זמן הלוקחת את המבקר בה לתקופות שונות בעבר, ומפגישה אותו עם התרבויות השונות שישבו בעיר במהלך השנים – החל מהכנענים, דרך העברים הקדומים והרומאים, ועד לטורקים, בריטים וערבים. מאחר וירושלים היא גם בירת מדינת ישראל המודרנית בעשורים האחרונים הוקדשו מיליארדי דולרים לפיתוח העיר לרווחת תושביה והמבקרים בה, וכיום ניתן למצוא בה שלל אטרקציות ופעילויות מהנות שונות. השורות הבאות ינסו להציג מספר אטרקציות מומלצות במיוחד.

כותל הדמעות מתחת לאדמה

אין אדם בעולם שלא מכיר את הכותל המערבי – שרידי חומות בית המקדש אשר היוו מושא לתפילותיהם של יהודים במשך אלפי שנים. אף על פי כן, העובדה שהאזור הידוע כיום בתור הכותל המערבי הינו רק חלק קטן מהכותל ידועה הרבה פחות. את המשכו של הכותל המערבי ניתן לראות במנהרות הכותל – אחד הפרוייקטים הארכיאולוגיים והתיירותיים הגדולים בארץ ובעולם. הכניסה לאתר היא מאזור הכותל עצמו, והוא נמשך לאורך מאות מטרים תחת האדמה, יחד עם שרידים מתקופות נוספות בדברי ימי ירושלים, כמו מתקופות הרומאים והממלוכים. הביקור במנהרות הכותל הינו ביקור חובה עבור כל יהודי וחובב תרבות ולכן אין זה פלא שמדובר באחד מאתרי התיירות הפופולאריים ביותר בארץ. ניתן לבקר באתר בקבוצות גדולות או קטנות ואף לקבל הדרכות מלומדות מפי מדריכים, אך טרם ההגעה בררו את שעות הפתיחה של האתר או האם מתקיים בו אירוע כלשהו.

 

ירושלים עד הקצה – פעילויות אתגריות בסביבת ירושלים

אלו המעוניינים לשלב טבע וספורט אתגרי במהלך חופשה בירושלים מוזמנים לפנות ל"האלה טיולי מדבר". מדובר בחברה המתמחה בפעילויות ספורט אתגרי והפעלות שונות לקבוצות אשר מתקיימות בשמורות הטבע שסביב ירושלים. בין היתר מוציאה "האלה טיולי מדבר" טיולי ג'יפים, סנפלינג, רובי צבע, סדנאות ועוד פעילויות מגבשות ומהנות. החברה מתמחה בארגון הפעלות אלו לקבוצות גדולות כקטנות, ולפיכך ניתן להעזר בשירותיה כחלק מאירועים משפחתיות, ימי גיבוש משרדיים, טיולים מאורגנים לקבוצות תיירים, ועוד. במילים אחרות, "האלה טיולי מדבר" היא האטרקציה אותה אתם צריכים במידה ואתם מעוניינים לחוות את ירושלים וסביבתה באקסטרים...

 

ביקור בלב מדינת ישראל

אתר נוסף שמומלץ לבקר בו בעת טיול בירושלים הוא בניין הכנסת – מקום מושבה של כנסת ישראל, הגוף אשר מהווה את ליבה של מדינת ישראל. במהלך הביקור בכנסת יזכו המבקרים לראות במו עיניהם כיצד מתנהלת מדינת ישראל, לשמוע סיפורים ומעשיות אודות מקרים מיוחדים שהתרחשו באתר הקשורים למאורעות מכוננים בתולדות המדינה, ואפילו לחזות בדיון של מליאת הכנסת. הביקורים בכנסת אפשריים בתיאום מראש, ומתקיימים רק בקבוצות ובתיאום מראש.  

 

קיראו מידע ומאמרים נוספים באתר
פארק הקופים - פארק הקופים הוקם ב-1996 ביער בן שמן, בסמיכות לכפר דניאל. מטרתו של הפארק הייתה לדמות את סביבת המחייה הטבעית של סוגי קופים שונים, ולהעניק אטרקציה תיירותית, מעין חווית ספארי אינטראקטיבית המספקת קשר בלתי אמצעי עם חיות בר.
ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור