x

דיווח על תקלה

תאור תקלה:
שם:
דואר אלקטרוני:
יצירת קשר
חיפוש באתר

מי אמר שאין ארוחות בחינם?

תאריך: 24/03/2011 11:46

מעל ממחצית האוכלוסייה בישראל חיים במצב תמידי של מינוס בבנק, הדבר נובע מגורמים שונים בין השאר בזבוז על אטרקציות ובילויים. מה שמרביתנו לא יודעים זה שבחוץ קיימות אינספור אטרקציות שלא עולות דבר או שעולות סכום סמלי בלבד, מי אמר שאין ארוחות בחינם?


אטרקציות חינמיות לילדים

בילוי עם הילד מסתכם בסכום ממוצע של מאה שקלים, המחיר משתנה כמובן לפי מספר הילדים בבית. בפני ההורים עומדות מספר אפשרויות שיפחיתו באופן ניכר את ההוצאות.

גנים ופארקים- מרבית הגנים והפארקים שנמצאים תחת רשות הטבע והגנים הם בחינם, ניתן למצוא בכל עיר כמעט פיסת טבע שלווה ומעניינת. בעיר אשדוד למשל, סמוך לנמל אשדוד קיים פארק רחב ידיים, פארק לכיש,לאורכו של כל הפארק זורם נחל לכיש בו ניתן לצפות בדגים וצבי ים. מול הנחל שוכנים מספר בעלי חיים, מאחורי גדר. גם מקומות הישיבה בפארק מוסדרים, ספסלים מעוצבים על ידי מיטב הפסלים, מדשאות ועצים מצלים. הכניסה לפארק חופשית, ללא תשלום.

שעת סיפור בספרייה העירונית- בכל עיר או יישוב יש ספרייה המשמשת את התושבים, מלבד השאלת ספרים, מתקיימת במקום שעת סיפור, בדרך כלל פעמיים בשבוע. הילדים נהנים מאוד מהסיפורים שלעיתים מסופרים בעזרת אביזרים כמו בובות וההורים יכולים להשאיל בעצמם ספר ממדור המבוגרים וליהנות משעה עד שעה וחצי שקטה.

הקניון- בעלי הקניונים והחנויות מעוניינים תמיד להגדיל את מספר המבקרים, הם מציעים פעילויות יצירה, הצגות ופעילויות חווייתיות לילדים, החומרים והמפעילים על חשבון הקניון. במרבית הקניונים מוצעת פעילות חד שבועית ועוד פעילויות יומיומיות בחופשות של בתי הספר. 

אטרקציות חינמיות למבוגרים

החיים הטובים לא מסתכמים בכסף בלבד, כדי ליהנות בחינם צריך רק יצירתיות וידע.

מתקני כושר בחוץ- עיריות ומועצות מקומיות השקיעו בשנים האחרונות כסף רב בהצבת מתקני כושר ברשות הציבור. מתקני הכושר מותאמים אישית למשקל המתאמן והם פתוחים לאורך כל היממה. ניתן לשלב באימון הליכה מהבית למתקני הכושר ובחזרה.

הים- המקום היפה ביותר בעולם הוא חוף הים, הרוגע והיופי הפתוחים בפני כל ללא תשלום. אפשר להצטייד בשמיכה וטרמוס חם בחורף או בקבוק בירה קרה בקיץ, לשבת על החול ולצפות בגלים או כשמזג האוויר מתאים לטבול במי הים.

פיקניק ורכיבה על אופניים- בפארקים הרבים הפזורים ברחבי הארץ בהם מוכשרים שבילים לרכיבה על אופניים. הרכיבה היא פעילות גופנית מומלצת לשיפור סיבולת לב ריאה שתתאים למבוגרים וילדים כאחד. את הרכיבה ניתן לסיים בפיקניק משפחתי או זוגי תחת כיפת השמיים. מאכלים שיתאימו הם סנדוויצ'ים מוכנים מראש או קופסת עוגיות עם שתייה חמה בטרמוס.

ירידים ותערוכות- במתנסים העירוניים מציגים לראווה תערוכות של אומנים מקומיים, לרוב, הכניסה לתערוכה היא ללא תשלום. כמו כן, בחגים שונים למשל יום העצמאות, סוכות ופסח קמים ירידים מהנים המתאימים לכל הגילאים והכניסה פתוחה לציבור הרחב, בדרך כלל נוספים לירידים טעימות או מתנות קטנות בחינם. את הפרסומים ניתן למצוא בעיתונים מקומיים או באתרי האינטרנט של העיריות.

היצע הפעילויות החינמיות הוא רחב ופונה לכל הגילאים, אם כי בעיקר לילדים.

ליחצו כאן להוספת תגובה
סגורסגור